Перетворення в бізнесі: на що звернути увагу

Як провести перетворення в організації? Зміни завжди викликають опір, оскільки сформована система не дає легко впровадити нове. Які методи допоможуть провести реформи в бізнесі максимально результативно, з найменшим опором персоналу і перетворити перетворення на об'єднуючий фактор розвитку бізнесу і команди? Як зробити так, щоб нововведення прижилися, а процес змін пройшов максимально безболісно? Що в перетворенні бізнесу найголовніше? Про це ми поговоримо сьогодні в новій публікації в блозі компанії ТОВ «ЕлектраКвікс».
Чіткі цілі
Розуміння того, як правильно проводити зміни та які, власне кажучи, потрібні зміни, складається з чіткого визначення цілей, яких потрібно досягти, та стратегії їх досягнення. Тоді буде зрозуміло, які зміни, як і коли потрібно проводити, а головне - для чого. Це і буде стратегією проведення змін.

Зміни потрібні не заради змін, їхня мета полягає в досягненні якоїсь іншої мети. І це найважливіше. Адже як буває: процес перетворення розпочато, триває повним ходом, а розуміння кінцевої мети відсутнє геть не те що в простого персоналу, а й навіть у генерального директора та власника. Ясне розуміння кінцевої мети - це фундамент. Але це ще не означає, що процес пройде успішно і гладко. Ми знаємо, що реформи майже завжди реалізуються зі скрипом, оскільки усталена система, якою б неефективною вона не була, чинить серйозний опір.

Важливі чинники

Отже, що ж потрібно врахувати під час проведення перетворень у бізнесі? Запам'ятовуйте.

  • Створення єдиного інформаційного поля. Добре працюють загальні збори колективу зі стратегічних питань розвитку і розсилка інформації за їхніми підсумками.
  • Роз'яснення. Надання інформації не тільки про рішення, що тягнуть за собою зміни, а й про логіку їх прийняття.
  • Залучення. Нав'язані ззовні рішення завжди викликають опір, тому дуже важливо залучати весь персонал до процесу впровадження змін. У цьому плані добре працює залучення максимальної кількості співробітників до вироблення пропозицій та ухвалення рішень. Природно, правильними інструментами, без порожніх розмов. Наприклад, за допомогою стратегічних сесій.
  • Зворотний зв'язок. Корекція рішень і дій з урахуванням реакції на проведені зміни.
  • Наявність лідера - того, хто здатний об'єднати, надихнути і захопити за собою команду.
  • Зрозумілі та чіткі цілі. Якщо колектив знає, куди і навіщо його веде лідер, він працюватиме ефективніше.
Системність
Під час проведення реформ у бізнесі необхідно діяти комплексно і послідовно, бачити всю картину цілком і рухатися в хорошому темпі, але не забігати вперед. Зміни мають, що називається, визріти. Просто оголосити, що із завтрашнього дня ми працюємо по-іншому, не вийде. Необхідно зміни закріпити на рівні навичок, а на це потрібен час. Потрібно розуміти черговість дій: щось запускати паралельно, а щось послідовно. Крім того, лідеру слід діяти системно, постійно тримати руку на пульсі та контролювати процес, інакше зусилля і час будуть витрачені даремно. Комплексні та послідовні дії - це ключ до успішного впровадження змін.
Наші статті
Заповнюйте
коротку форму
Ми повернемося до вас вже за кілька хвилин.
Надаючи свої персональні дані, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Україна, 61020 Харківська область, м. Харків, Новобаварський район, вул. Китаєнко, буд. 3-Б